Zamów bezpłatną wycenę!
Wypełnij poniższy formularz, opisz zabudowę lub kuchnię, jaka Cię interesuje (możesz załączyć gotowy projekt), a nasz handlowiec odeśle Twój indywidualny projekt wraz z wyceną. Nie czekaj, już teraz zamów bezpłatną wycenę i poznaj koszt wymarzonej kuchni lub zabudowy! Jeżeli chcesz umówić się na pomiar i wykonanie projektu w Twoim domu, zaznacz pole „Proszę o kontakt telefoniczny”, a nasz projektant zadzwoni do Ciebie w ciągu 48h!

Zamów bezpłatną wycenę lub wizytę projektanta!

Załącz projekt:

(max. 2mb.)

proszę o kontakt telefoniczny
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Gdańską Fabrykę Mebli moich danych osobowych w celach informacyjnych związanych z ofertą handlową firmy (zgodnie z art. 23 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych Dz.U. Nr 133 poz 883).
Aktualności
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi aktualnościami.
Blat drewniany olejowany
30.11 -0001

Olejowanie to jeden z rodzajów zabezpieczenia/impregnacji drewnianego blatu. Do olejowania blatów kuchennych wykorzystuje się naturalne oleje, które są certyfikowane czyli po ich aplikowaniu przystosowane do kontaktu z żywnością (certyfikat FDA i wiele innych). Oleje są bezbarwne, więc po aplikacji wydobywają się nasycone kolory drewna, często żółte czy czerwone odcienie, a także kontrastowość usłojenia.

 

Olejowanie czyni drewno odpornym na wilgoć i wysokie temperatury. Olej wnika w głąb drewna zabezpieczając w ten sposób nawet kilkunastomilimetrową warstwę. Blaty pokryte olejem mogą jednak z upływem czasu ciemnieć. Ale aby pozbyć się skaz na blacie nie musimy odnawiać całej powierzchni blatu (tak jak się to dzieje w przypadku lakierowania) - wystarczy bowiem odświeżyć jedynie dany fragment.


Co nam daje zabezpieczenie blatu olejem?


1. blat jest hydrofobowy, zabezpieczony przed ścieraniem, pozwala drewnu oddychać, nie łuszczy się, nie odpryskuje, ławo się aplikuje (ściereczką), jest naturalny. Koszt olejowania blatu kuchennego jest niewielki, bo puszka oleju kosztuje ok. 80zł i można go wykonać samemu (nakładając olej szmatką; min. 2 warstwy).


2. wymaga powtórnej aplikacji nie później niż po roku czasu, nie jest całkowicie odporny na plamy (kawa czy buraczki mogą pozostawić plamy).

 

Zapytaj o ofertę w salonie Gdańskiej Fabryki Mebli.

Powrót